Produkt dnia
Siatka Leśna L 160/23/30 + SKOBLE
Siatka Leśna L 160/23/30 + SKOBLE

228,00 zł

szt.
Siatka Leśna L  120/9/15
Siatka Leśna L 120/9/15

134,00 zł

szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jak montować siatkę leśną?
Jak montować siatkę leśną?

Łatwo i szybko! Jedną z licznych zalet siatki leśnej jest prosty montaż. Prace przebiegają znacznie sprawniej porównaniu do innych rodzajów siatek ogrodzeniowych. Nie potrzeba szczególnych umiejętności ani specjalistycznych narzędzi. Siatkę montuje się na słupkach metalowych lub drewnianych.

Budowa ogrodzenia leśnego składa się z kilku etapów:

1. Wkopanie słupków narożnych i pośrednich.

Etapem wstępnym jest uporządkowanie i wyrównanie terenu pod ogrodzenie. Kolejnym – wkopanie i utwardzenie słupków. Można wykorzystać słupki drewniane lub metalowe. W przypadku słupków stalowych wskazane, choć niekonieczne, jest ich zabetonowanie. Jako pierwsze stawiamy słupki narożne. Powinny być wkopane na głębokość 70-80 centymetrów. Obowiązkowo uzbrajamy je w zastrzały czyli ukośne wsporniki, które stabilizują całą konstrukcję. Po zamontowaniu słupków narożnych rozmieszczamy słupki pośrednie. W tym celu przestrzeń pomiędzy słupkami narożnymi należy zmierzyć, a otrzymaną odległość podzielić na równomiernie odcinki. Dzięki temu wyznaczymy miejsca pod słupki pośrednie. Następnie wkopujemy słupki na głębokość ok. 50 centymetrów.

2. Prawidłowy rozstaw słupków.

Do najczęstszych pytań przy budowie ogrodzenia leśnego należy: co ile metrów słupek? Słupki do siatki leśnej stawia się w większych odstępach niż np. słupki do siatki ogrodzeniowej. Wynika to z faktu, że siatka leśna jest lekka i nie obciąża nadmiernie wsporników. W zależności od ukształtowania terenu sprawdza się rozstaw słupków od 2,5 do 5 metrów. Jako doświadczony producent siatek leśnych rekomendujmy rozstaw wynoszący 3 metry. Po umiejscowieniu wszystkich słupków można przystąpić do mocowania siatki.

3. Sposoby montażu.

Siatkę mocuje się na słupkach drewnianych lub stalowych. Metalowe słupki do siatki leśnej są znacznie bardziej trwałe niż drewniane. Ich zakup wiąże się jednak z wyższymi kosztami. Jeżeli zależy nam na szybkim, tanim ogrodzeniu lepszym wyborem będą słupki z drewna. Sposób montażu zależy od rodzaju wsporników.  Do słupków drewnianych siatkę mocuje się za pomocą skobli czyli specjalnych gwoździ wygiętych w literę „U”. Montaż na słupkach metalowych jest łatwiejszy. Słupki stalowe mają specjalne uchwyty montażowe, do których wpinana jest siatka. Dzięki temu mocowanie przebiega wygodnie i sprawnie.

4. Jak naciągać siatkę leśną?

Montowanie siatki leśnej powinno odbywać się w dokładny sposób. Ważne, aby siatkę naciągać w trakcie montażu, a nie na końcu pracy. Jednocześnie trzeba pamiętać, aby nie blokować jej na słupkach pośrednich. Druty prowadzące muszą mieć możliwość przemieszczania się w poziomie. W przeciwnym razie siatka może pękać na słupkach.

Staranny montaż to podstawa sukcesu!

Jak widać z powyższego opisu montowanie siatki leśnej nie jest skomplikowane. Pamiętać trzeba oczywiście o właściwym doborze siatki. Siatki typu L mają inne parametry i funkcjonalności niż siatki typu M. Proponujemy wiele wariantów na różne potrzeby. Istotne jest czy siatka ma być tymczasowym płotem, czy też zabezpieczać przed wizytami saren, dzików lub jeleni. W przypadku pytań – chętnie służymy fachową poradą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl